Spor Zemin Kaplaması

Zemin kaplama çeşitleri uygulanacakları alanların özellik ve kendisinden beklenen performanslara göre pek çok çeşide ayrılır. Yalıtım, estetik, güvenlik ve dekorasyon amaçlı uygulanan ve kendisinden istenilen önceliklere göre tercih edilerek zeminlerdeki yerlerini alan bu yapı sistemleri spor salonlarında daha farklı beklentilere cevap vermek adına uygulanır. Gerek uluslar arası müsabakaların düzenlendiği büyük spor salonları, gerekse sıradan fitnes salonlarında bulunan zeminlerin kaplamaları özel olmalı, ev yada bürolardakilere benzememelidir. Sporcuların hareket kabiliyetlerini arttırmalı, adım şoklarında kemiklere uygulanan baskıyı azaltmalı, yorgunluğu azaltacak özellikler içermelidir.

 

Sporcunun sergileyeceği performanslar ile birebir alakalı olan, müsabakalar sırasında yaşanan sakatlanmalarda büyük rol oynayan spor sahası zeminleri özellikleri, uluslar arası kriterlere tabi olup, üzerinde gerçekleştirilen faaliyetlerle direkt alakalı bir konudur. Şoku absorbe eden, kemiklerin ve kasların esnekliğini, dayanımın arttıran ve performansı olumlu yönde etkileyen özelliklerde olmalıdır. Yapımında kullanılan malzeme ve uygulama biçimlerine göre çeşitli gruplara ayrılan, her biri belirli dönemlerde rövanşta olan bu zemin uygulamaları, spor alanlarının en fazla özen isteyen ve üzerinde titizlikle durulması gereken önceliğidir.

 

Zemin kaplama çözümlerine dair uzun yıllardır pek çok değişik sektörün ihtiyacına yönelik üretim ve uygulamalar yapan firmamız, spor yapılan kapalı yada açık her tür saha için de en özel çalışmalarını gerçekleştirmekte, kusursuz ve sporcu dostu zeminlere imzasını atmaktadır. Vinil, kauçuk, parke, epoksi, halı başta olmak üzere daha pek çok malzemeden üretim ve uygulamasını gerçekleştirdiği spor sahaları taban döşemelerini, tenis, voleybol, basketbol ve vücut çalışması yapanlar başta olmak üzere tüm sportif faaliyette bulunanların kullanımlarına sunuyoruz. Fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra estetik görünümleri ve dekoratif duruşları ile de son derece özel olan bu kaplama çeşitleri hem ayaklara hem de gözlere hitap ediyor.