Pvc Spor Saha Zemin Kaplama

Pvc spor saha zemin kaplama sistemi spor sahalarının yapımında kullanımı yaygın olan bir sistemdir ayrıca yoga salonları, aerobik salonları gibi mekanlarda da kullanılır. Yaygın olmasının birçok nedeni vardır bunları sıralamadan önce belirtmeliyiz ki pvc spor saha zemin kaplama sistemi uluslararası kalite ve güvende üretilip hizmete sunulmaktadır.

 

Pvc maddesi antibakteriyel özelliktedir bu özelliği zemin içi hastalık yapıcı etmenlere engel olur. Pvc yapı maddesinde solvent bulunmaz bu ürün insana ve çevreye zarar verici yapıları bünyesinde bulundurduğu için pvc maddemizde bulunmaz. Solvent maddesi uzun vadede bir hastalığa neden olur bu maddenin bulunduğu bir yapı malzemesi ile yapılan zeminde sürekli oynanan basket ya da voleybol maçlarındaki oyuncuların gelecekte çeşitli hastalıklara maruz kalabileceği çeşitli araştırmalar sonucu tespit edilmiştir bu yüzden bu ürün yapı malzemesi olarak kullanılmaz. Ayrıca bu maddeler yanıcı maddeler olup büyük felaketlere yol açabilecek özelliklere sahiptir çevreye zehirli gaz salınımını da yapar.

 

Bakım ve temizliği kolaydır kuru ya da ıslak paspaslama işlemi ya da çeşitli makinelerle kısa süreli temizlikle kullanıma hazır hale getirilebilir. Pvc spor saha zemin kaplama işlemi yaptıktan sonra cila gerektirmez zemin koruması için çeşitli kimyasal kullanımı da gerektirmez. Çizilme, aşınma, sürtünmelere karşı dirençlidir çeşitli renkleri bulunup saha içi ya da başka mekanlarda olabilir görselliği sağlar.