Epoksi Kaplama

Epoksi kaplama ekpoksi reçinesi ve bir çeşit sertleştirici olan kürleme ajanı dediğimiz maddeden meydana gelir. Bu iki maddenin birbirine karıştırılması ile oluşan kür işlemin sonunda epoksi malzemesi hazır hale gelir ve uygulanacak zemine işlem yapılabilir epoksi kaplama yapıldıktan kısa bir süre sonra kuruyabilir ya da daha uzun sürede kuruyan çeşitleri de vardır ancak kısa sürede kuruma özelliği sayesinden üretimde serilik ve zamandan tasarruf sağlar.

 

Bu ürün geçmiş yıllarda sadece fabrikalarda, depo zeminlerinde ve atölyelerde kullanılmasına karşın günümüzde birçok yerde kullanımı artmıştır. Özellikle inşaat sektöründe aranan bir yapı malzemesi olup çoğu zemin kaplama sistemi bu ürünle yapılır. İnşaat sektöründe yaygın olmasının nedenleri çoktur ama özellikle bu ürünün eksiz bir yapıda oluşu düz ve kolay uygulanabilir yapıda oluşu ayrıca renk çeşitliliğinin fazla oluşu bu ürünün sektörde en çok kullanılan malzemelerden biri olmasını sağlamıştır.

 

Epoksi kaplama yaptırdığınız zemin artık kimyasallara ve darbelere karşı dirençli olur, temizlenmesi bakımı zahmet gerektirmez, mekan içine sağladığı renk çeşitliliği ile görsellik katar, ekonomiktir ve rahatsız edici kokular barındırmaz.

 

Epoksi ürünün birçok yapıda kullanılmasının nedenleri işte bu artılarından dolayıdır her geçen gün de kullanımı yaygınlaşmakta olup birçok dev firma bu sektörde yatırımını daha da arttırmaktadır çünkü bu ürünün kalitesine ve güvenilirliğine inanıyorlar eğer sizde kalite ve güven arayanlardansanız doğru yerdesiniz.