Endüstriyel Kaplamalar

Dayanıklı yapısı, kolay uygulama özellikleri, deforme olmayan ve çizilip kırılmayan dış yüzeyi başta olmak üzere daha pek çok yönden avantajlı olan, büyük ve zor alanların vazgeçilmez zemin kaplama çeşidi olan yeni nesil kaplama eşitleri ayrıca bakteri barındırmayan, kolay temizleme özellikleri ile de ayrıca tercih sebebi oluyor. Sanayi sektörü, otopark, alışveriş merkezi, hastane, gıda endüstrisi, santraller başta olmak üzere kendisine daha pek çok sektörde ygulama alanı bulan, verdiği sonuçlar ve sergilediği performans ile diğer kaplama türlerine şans bırakmayan bu kategoride bulunan ürünler, kısaca şunlardır.

 

Yüzey Sertleştirici Zeminler; yük tonajının ve aşınmanın fazla olduğu, hangar, garaj, otoprk ve tüm endüstriyel sektör zeminlerinde kullanılan, zemine uygulanan basınca ve sürtünmeye karşı direnç göstermesini sağlayan çimento, sert korund agrega, özel renklendirici pigment ve polimer katkılardan imal edilen yüzey kaplama çeşididir. Ağırlıklı olarak kırmızı, yeşil ve gri renk seçenekleri ile sunulmasına karşın daha pek çok renk tonunda hizmete sunulmaktadır.

 

Epoksi Zemin Kaplama;Yeni nesil zemin kaplama çeşitlerinden bir tanesi olan, daha çok endüstriyel sektörde yer alan kurum ve kuruluşlar tarafından tercih edilen epoksi, kolay, kolay kırılıp, çizilip deforme olmayan yapısı, bakteri barındırmaz özelliği, solmayan renk yapısı ve sürekli parlayan görünümü ile başta hastaneler olmak üzere insan yoğunluğunun ve hareketliliğin fazla olduğu bütün alanlarda kullanılır. Sürekli ıslak olan, kimyasal madde kullanımına maruz kalan alanlarda en iyi sonucu veren ürün çeşididir.

 

Poliüretan Dolgu Zemin Kaplamalar; Kendi içerisinde de çeşitli ürün guruplarına ayrılan, sürtünme ve aşınmanın fazla olduğu, kimyasal ve diğer maddelere maruz kalan ve diğer zemin kaplama çözümlerinin cevap vermediği alanlara uygulanan ve en iyi sonucu veren ürün çeşidinden bir tanesidir. Kolay uygulama ve temizlenme özelliğine sahip poliüretan, mekanik ve kimyasal aşınımlara karşı en yüksek mukavemeti gösteren kaplama çeşididir.

 

Yukarda özelliklerinden bahsettiğimiz, kendi içerisinde değişik özelliklere ayrılan ancak hepsinin ortak amacının da aşınma ve baskının yüksek olduğu, insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlar için tek çözüm içeriyor olmalarıdır. Biz de firma olarak bu zemin çözümlerinin tamamının imalat ve uygulamasını yaparak, dayanıklı ve hijyenik zemin gereksinimi olan kurum ve kuruluşların bu taleplerini gerçekleştiriyoruz. Birbirinden farklı onlarca uygulama özelliğine sahip bu ürünleri yüzlerce firmaya uygulayan ve alanının deneyimi ve kalitesi ile aranan isimlerinden birisi olan kuruluşumuz, endüstriyel yer döşeme sistemlerinin kullanıma hazır hal getirilmesine aracılık etmektedir.