Akrilik Zemin Kaplamaları

Akrilik zemin kaplamaları özellikle tenis kortları, otoparklar gibi kaymanın en aza indirgenmesi gereken mekanlarda kullanılır bunun yanı sıra hastane, okul, fabrika, depo gibi yapılarda da kullanıma müsaittir. Ayrıca çini, seramik mozaik, mermer, asfalt gibi yapılarda çatlak ve kırık oluşumlarını kapatmak ve tamir etmek için kullanılır.

 

Akrilik zemin kaplamaları sektöründeki birçok ürüne göre daha sağlam daha ekonomik ve zemine uygulanması en kolay olan üründür.

 

Bu malzeme sayesinde üretimde süreklilik sağlanır ve zamandan tasarruf edilir peki bu nasıl olur yapısı gereği çabuk kuruyan bu ürün uygulandığı zemine kısa sürede uyum sağlayarak kuruma işlemini gerçekleştirir. Bu ürünle kaplama yapılan zeminler darbelere, çizilmelere, aşınmalara ve sürtünmelere hatta ısıya karşı dirençli olur. Zemin içi elektrik akışını önler ve asla su geçirmez, su geçirmeme özelliği sayesinde de zeminin kabarma, şişme, rutubet yapma, nem yapma gibi sorunu olmaz. Temizliği ve bakımı kolay olup özel bir bakım gerektirmez ayrıca homojen yapıda bir üründür. Zeminde kayma gibi etkiler oluşmasına izin vermez güvenilir bir üründür. Elastik yapıda oluşu sebebiyle kırılma ya da çatlama yapmaz. Son derece zararlı olan kimyasal maddelere karşı gösterdiği dirençle sınıfının öncülerindendir.

 

Akrilik zemin kaplamaları çoğu üründe bulunan ama hepsinin aynı üründe bulunması güç özellikleri bünyesinde barındırır. Bu yüzden çeşitli sektörlerde aranan bir ürün olup kullanımı yaygındır.